Проєкт “Жіноче коло з Tana Sribna”

Мета проєкту – зустрічі у бібліотеці в інформаційно безпечному середовищі для соціокультурної адаптації та реабілітація засобами змістовного дозвілля. Це тепле жіноче коло, яке збирає Тетяна Серебреннікова (Tana Sribna) на підтримку волонтерських проектів, таких як:

  • «Льолямарафон» – авторський проект Тетяни Серебреннікової, в якому пропонується вишити-пошити сорочечку-льолю для немовляти і передати її на благодійність. Наразі – співпраця з Громадською організацією «Літай» та Благодійним фондом «Superгерої», які опікуються передчасно народженими дітками, які перебувають в Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит” МОЗ України.
  • «Сорочка для захисника» – всеукраїнський проєкт черкащанки Оксани Поступак, в якому жінки з різних куточків України та за її межами шиють-вишивають бойові сорочки на запит воїнів – захисників і захисниць, які вірять в оберегову силу традиційного одягу і силу молитви і наміру, які жінка вкладає в кожний стібок на полотні. Жінки вишивають сорочки як для членів своїх сімей, так і для незнайомців, але за їх персональним запитом.
  • «Переяславська сорочка» – всеукраїнський проєкт Національного історико-культурного заповідника «Переяслав» до 100-річчя від дня народження фундатора музеїв Михайла Сікорського. Музейниці і науковиці Тетяна Радіоненко, Валентина Білоусько пропонують всім охочим долучитися до відтворення орнаментів з сорочок із музейної колекції і тим самим продовжити традицію й до ювілейної дати продемонструвати колекцію відтворених сорочок Київщини за наданими схемами та світлинами.

Проєкт «Жіноче коло з Tana Sribna» щочетверга запрошує до приязного спілкування у бібліотечному просторі, наповненому книгами про столицю та її традиції. Тут всіх охочих чекають професійні поради майстринь, перші спроби початківців, психологічна підтримка і супровід за рукоділлям, а також участь та підтримка інших музейних і бібліотечних проєктів, ініціатив, фестивалей, активностей.