Писати тоді, коли є що сказати
А. Чапай
Книги Артема Чапая вирізняються великим розмаїттям жанрів та тематики. Це і художні твори, і філософські роздуми, і література «життєвих порад». Їх об’єднує вміння зацікавити читача з перших рядків, охопити його уяву оригінальним сюжетом. Відчувається життєвий досвід автора, бажання поділитися особистими міркуваннями.
Народився Артем Чапай (справжнє ім’я Водяний Антон Васильович) 2 грудня 1981 року на Прикарпатті, в Коломиї. Закінчивши коломийську гімназію, продовжив навчання в Національній академії СБУ. Проте, коли у 2001 році пройшли акції «Україна без Кучми», покинув цей заклад. Подальшу освіту здобув у Києво-Могилянській академії, яку закінчив у 2008 році. За фахом філософ. Під час навчання працював вантажником, кур’єром, редактором дитячого журналу, перекладав фільми на телеканалі «Інтер», був репортером при МЗС.
У 2006-2007 роках мандрував Північною та Центральною Америкою. За результатами цієї тривалої подорожі написав свою першу книгу «Авантюра», що вийшла друком у 2008 році (друге видання – 2017 р.).
Три наступні книги поспіль потрапляли до топ-5 конкурсу «Книга року Бі-Бі-Сі»: «Подорож із Мамайотою в пошуках України» у 2011 р., «Червона зона» – дебют Артема Чапая в суто художній літературі – у 2014 р. і «Понаїхали» – у 2015 р.
Артем Чапай – співзасновник громадського руху «Збережи старий Київ». Член Українського Центру Міжнародного ПЕН-клубу.
Під час війни на Донбасі працював репортером у виданні «Інсайдер». Двічі фіналіст журналістського конкурсу «Честь Професії».
Купити книжку Артема Чапая варто, без перебільшення, кожному, оскільки всякий читач знайде в його творчості щось близьке собі. Письменник належить до тих авторів, які ніколи не йдуть вже протоптаними художніми стежками і щоразу шукають нові ідеї для своїх книжок.
Пізнати Україну поза фасадами та бутафорією – таке завдання собі поставив Артем Чапай.
Для цього він побував там, куди не їздять туристи, хоч там може бути багато цікавого й непізнаного, і куди не дістаються журналісти, хоча саме там можна побачити животрепетні соціальні проблеми та явища України.
Цей досвід описаний в оповіданнях, що ввійшли в збірку «The Ukraine» – книжці, що потрапила до довгого списку премії Книги року BBC-2018. У збірнику «The Ukraine» є і прозові оповідання, і філософські роздуми водночас. На канву опису повсякденного життя пересічної людини накладаються вічні питання розвитку всієї країни.
Купити видання Артема Чапая варто і молодим батькам. Книга «Тато в декреті» стане цікавим родинним читанням і порадницею водночас. У ній розповідається специфіка перебування чоловіків у декретній відпустці по догляду за малюком, описуються веселі курйозні випадки з батьком на господарстві.
19 листопада цього року відбувся прямий етер з письменником із промовистою назвою «Інтуїція українського борця». Глядацька авдиторія з інтересом слухала роздуми пана Артема про його книги «Червона зона» і «Вивітрювання». Онлайн-зустріч можна подивитися за посиланням.
Ми вітаємо Артема Чапая з днем народження!
Зичимо творчих успіхів, щасливої письменницької долі і сімейного щастя.
Чапай, А. Червона зона : роман / Артем Чапай. – Київ : Нора-Друк, 2014. – 303 с.
Головний герой роману Артема Чапая «Червона зона» – молодий журналіст Антон Ципердюк – живе у світі, поділеному на багаті безпечні «зелені зони» й бідні незахищені «червоні». Випадково вчинивши злочин, Антон вимушений тікати на територію червоної зони, якої боїться й уявлення про яку має лише зі ЗМІ. Налаштований на найгірше, він саме в цьому середовищі людей, які мають репутацію лузерів, знаходить найкращих друзів і кохану.
«Червона зона» – гостросюжетний роман, в якому автор використовує власний досвід виживання та соціальної боротьби.
Чапай, А. Авантюра XL : [збірка] / Артем Чапай. – Харків : Віват, 2017. – 350 с. : портр.
«Авантюра XL» – це півтора року реальних мандрів автостопом, без грошей, без плану. Кинувши роботу й навчання, український студент їде «дизелями до Нью-Йорка», а далі, заробляючи на дорогу під час подорожі, проїжджає Мексикою, Кубою, Белізом, Гватемалою, Гондурасом, Сальвадором, Нікарагуа. Він знайомиться з десятками чудових людей, завдяки дорозі по-новому розуміє світ і самого себе.
Нове видання доповнено оповіданнями про ті моменти подорожі, які не ввійшли до першої публікації. Книга написана в експериментальному стилі, з відчутними впливами інтернету й молодіжного сленгу.
Чапай, А. The Ukraine / Артем Чапай. – [Чернівці] : Книги-XXI, [2018]. – 240 с.
У тексті «The Ukraine» зумисне порушено кордон між художнім і документальним: одні його частини буквально відтворюють реальність, інші є витвором уяви. Чи кожен читач зрозуміє, які з них які? І чи має це значення? Зрештою, художній твір буває правдоподібніший за абсурдну дійсність. Фрагменти «The Ukraine» пов’язані дотично, як у пазлі, – а з їхньої сукупності рельєфно виринають обриси України початку двадцять першого століття. Чи the України, як іронізують герої.
Шукайте книги Артема Чапая в електронному каталозі.