Слава найкращим синам та донькам України!

Сьогодні Україна переживає найбільше випробування в своїй новітній історії – збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність проти російського агресора. У цій війні ми вже маємо тисячі поранених і загиблих мужніх оборонців. Вони стоять поряд із поколіннями борців за волю і державну самостійність.

На підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві щорічно в Україні 29 серпня відзначається День пам’яті захисників України, загиблих за незалежність і свободу нашої країни. Цей День пам’яті встановлено указом Володимира Зеленського 23 серпня 2019 року в пам’ять про один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом 29 серпня 2014 року. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили дорогами, які мали бути б  «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

За офіційними даними, тоді 366 українських воїнів загинули, 429 –отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 – потрапили в російський полон, понад 80 досі вважаються зниклими безвісти.

Згадаймо кожного, хто віддав своє життя за Україну, за мирне майбутнє українського народу на своїй землі!

Ми знаємо, за що б’ємося і за що помирають найкращі сини та доньки. За право бути собою і бути вільними. Переможемо заради майбутнього, заради всіх, хто загинув за нашу свободу.

Вічна пам’ять загиблим, слава і честь живим захисникам України!

Відділом електронних ресурсів та довідково-бібліографічного обслуговування до Дня пам’яті захисників України підготовлений тематичний огляд літератури «Пам’ятаємо загиблих, шануємо живих…», з яким можна ознайомитися за посиланням. Додаткову літературу можна знайти у електронному каталозі бібліотеки.