Українсько-литовська зустріч у “Вікні Моцарта”

На запрошення друзів, які наразі у Литві,  представники від бібліотеки  взяли участь у міжнародній українсько-литовській Zoom зустрічі-презентації художньої книги “Вікно Моцарта”, академіка НАН України, всесвітньовідомого нейрофізіолога Олега Кришталя. Модерувала зустріч відома українська поетеса і громадська діячк леся Мудрак та очільниця ГО “Ценр взаємодії” Олена Костриця.

 Участь у конференції взяла також  заступниця директора центральної міської бібліотеки м. Вільнюса Simona Žilienė, очільниця бібліотеки м. Кедайнє,  літературний агент автора, журналістка, науковиця Veronika Chekalyuk; акторка, блогерка Ірина Бейлі.

Запис зустрічі можете переглянути за цим покликанням https://www.youtube.com/watch?v=HqQXdg9BRys .

Про що книга? Вірянин приймає світ створеним, а вчений шукає пояснення, як цей світ творився. Чи можна поєднати два такі різні підходи? Чи можна водночас вірити в Молекулу і в Бога?…

Чи вдасться людині нарешті пояснити, як, звідки і навіщо виникає свідомість? На ці одвічні питання шукає відповідь Олег  Кришталь, відомий нейрофізіолог, академік НАН України, досліджуючи межі пізнаваності не тільки навколишнього світу, а й власного «я».

Ще одна книжка автора на етапі надходження до  бібліотеки. Роман “Гомункулус” –  один із кращих романів сучасності про залаштунки життя науковців, який точно заслуговує на вашу увагу.

“Гомункулус” — у перекладі з латини — “чоловічок”. Це своєрідний плід фізіологічних дослідів. 

Автор каже: «Не виключено, що колись прагнення свободи почнуть виміряти числом яких-небудь рецепторів у мозку». Роман демонструє непереможну силу віри і владу жіночності.

Роман «Гомункулус» у 2000 році був опублікований у Франції під назвою «Moi et Mon Double».