Вересень

28.09.2023

Часом омріяний вояж – найліпше, що може відбутися з нами, коли ми у відчаї. Нумо не відкладати свою мрію в запилений релікварій, а разом з героями роману Віржіні Ґрімальді «Саме час знову запалити зірки» промчатись країнами Скандінавії до самого північного сяйва!

Ґрімальді, В. Саме час знову запалити зірки : [роман] / Віржіні Ґрімальді ; з фр. пер. Павло Мигаль. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 396 с.

Віржіні Ґрімальді – сучасна французька письменниця, активна блогерка, яка потрапила у ТОП-10 найпопулярніших французьких романістів за кількістю проданих книг. Свої перші літературні спроби Віржіні Ґрімальді розпочалися у вісім років, її надихнули вірші бабусі, які вона знайшла у старих записниках. З 2009 почала вести жартівливий блог «Femme Sweet Femme» під псевдонімом Джині. Завдяки його популярності Віржіні наважилася взятися за написання дебютної історії. Це була книжка «День, коли я почала жити», яка вийшла у 2015 році. З тих пір у авторки щорічно виходить нова книжка.

Її роман «Саме час знову запалити зірки» – захватна історія про жінку, яка втомилась від роботи офіціантки і вирішила поїхати з двома доньками на зустріч із північним сяйвом. Погодьтеся – сміливо в період скрути! Адже є надія вибратись із життєвої кризи і скоротити дистанцію віддалення з найріднішими. Оповідь ведеться від імені трьох жінок – Анни і  її двох донечок: 17-річної Клої та 13-річної Лілі. В один день вона втрачає роботу, кредитори вимагають термінового погашення боргу, а з доньками – несила знайти спільну мову. Колишній роботодавець виплачує жінці компенсацію, яка могла б погасити борги.

Але Анна вирішує витратити її іншим чином – вирушити з дочками в подорож. Їхня найзаповітніша ціль – побачити північне сяйво. Але головне – поспілкуватися й відновити теплі родинні стосунки в атмосфері злагоди і радості. Якими дивовижними видались їхні мандри! Хочеться миттю побачити звивистіcть фіордів, чистоту озер, розкішний дзвін водоспадів, поспілкуватися з китами. Авторка удостач збагатила свій твір промітним гумором, динамічними діалогами і запевнила нас, що спільно подолана відстань зменшує віддаль збайдуження між ближніми.

Не упустіть свій шанс здійснити найбажаніше!

Фото взяті з мережі «Інтернет».

21.09.2023

«На наших землях усе таємниче походить із минулого настільки, наскільки містичною є наша історія. І часи тут є такими самими суміжними, як світи», – Роксолана Сьома, роман «Світи суміжні». Паралельні реальності, надземне, світ живих і світ мертвих – про все це і не тільки читаємо в романі Роксолани Сьоми.

Сьома, Р. Світи суміжні : роман / Роксолана Сьома. – [Київ]: Легенда, [2018]. – 213 с.

Роксолана Сьома – сучасна українська письменниця, журналістка, редакторка, переможниця численних конкурсів як авторка-виконавиця, за що отримала відзнаку літературного конкурсу видавництва «Смолоскип», премію «Дебют року» від книжкового порталу «Друг читача», Всеукраїнську літературну премію імені Олександри Кравченко, а також увійшла до списку переможців Всеукраїнського літературного конкурсу «Дніпро-Бук-Фест» та отримала диплом фіналістки Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Її перу належать романи «Вакації у Танґермюнде», «Голова», «Світи суміжні».

Історія твору «Світи суміжні» – життєпис порівняння двох родин, суміжних, але далеких у часі, де перемережені долі закоханих людей минулого та сучасного, де розщеплюються любовні трикутники, вирує соціальна нерівність, розкривається зрада, переживається досвід смерті. Ми знайомимось з Казимирою, практичною психологинею, яка проводить тренінги, спілкується з АТОшниками, здатна бачити потойбічні істоти. Вона часто помічає щось надприродне, що непросто пояснити. Її сім’я переїздить в одне з галицьких містечок, де на неї чекатиме доленосний перелам. Іноді ми платимо надвисоку ціну, щоб зрозуміти, що минуле й сучасність мають набагато більше спільних таємниць, ніж ми собі спроможні осягнути. А сюжетна лінія з минувшини привідкриє історію кохання заможного шляхтича пана Кшиштофа і служниці Ганни – сплетіння душевного неспокою, непорозуміння, медитативних роздумів про життя та смерть: задосить причин замислитись про те, що на нас чекає після смерті – про світи суміжні.

Книга зацікавить не тільки шукачів паралельних світів чи несамовито залюблених в містику, а ще й потішить нас самобутніми галицизмами і влучними сучасними метафорами.

Фото взяті з мережі «Інтернет».

11.09.2023

Коли у Ніколаса Спаркса запитали, про що його перший роман, автор відповів: «Це не любовний роман, а роман про кохання». І ми відчуємо це, поринувши у особливий вир почуттів і глибину переживань героїв.

Спаркс, Н. Записник. Сторінки нашого кохання : [роман] / Ніколас Спаркс ; [пер. з англ. О. Постранської] – Харків : Віват, 2022. – 192 с.

Ніколас Спаркс – всесвітньо відомий американський романіст, автор 18 романів, 11 з яких екранізовано. Його твори завжди потрапляють до списку бестселерів New York Times. Перекладені більш ніж 50-ма мовами. Однією з найкращих та найвідоміших робіт автора вважається його дебютний роман «Записник. Сторінки нашого кохання» («The Notebook»), яку він написав за півроку у віці 28-ми років.

Дебютна публікація стала початком грандіозної кар’єри автора. У 2004 році роман вийшов відзнятою в Голлівуді кінострічкою під однойменною назвою «The Notebook». Історія першого кохання посіла одну з найвищих позицій рейтингу газети New York Times і увійшла до списку кращих книг TOP 100 books за версією Better reading.

«Записник. Сторінки нашого кохання» – роман про кохання завдовжки в життя, яке тривало з першого погляду до останнього подиху. Ной і Еллі походили із різних прошарків суспільства – ані воля батьків, ані Друга світова, ані перспективний наречений не завадили їхньому коханню. Воно продовжувало жити наперекір всім скрутам. Ной записував їхню з Еллі історію і щодня читав їй зі свого старенького записника вже у закладі для людей похилого віку. А вона слухала його зачудовано, наче славетного поета з його магічними рядками. Жаль тільки вона не усвідомлювала, що за обличчями цих юних коханих стоять їхні молоді душі. Зрадливою буває наша пам’ять: що не запишеш – втратиш, хоч серце і володіє унікальною здатністю – пам’ятати все. Та коли хвороба Альцгеймера вривається без запрошення в ваше життя – серце стає безвладним.

Цю книжку можна перечитувати не раз і відчувати ті глибокі переживання, що виникали при першому читанні – справжнє кохання живе вічно, воно здатне здолати найнесподіваніші завади. Приєднуймось до вірних пошановувачів творчості Ніколаса Спаркса!

Фото взяті з мережі «Інтернет».