Всесвітній день гуманітарної допомоги

Щороку 19 серпня з ініціативи ООН відзначається Всесвітній день гуманітарної допомоги. Він заснований міжнародними організаціями для того, аби привернути увагу населення до ролі гуманітарних працівників, вшанувати тих, хто віддав життя заради допомоги іншим. Мета проведення цього дня полягає у приверненні уваги громадськості та поширення знань про гуманітарне співтовариство, про те, що роблять гуманітарні працівники і з якими труднощами вони стикаються, проводиться демонстрація своєї гуманітарної діяльності для неурядових та міжнародних організацій, а також згадка про тих, хто загинув або отримав травми під час гуманітарних операцій.

Масштаб гуманітарної катастрофи в Україні є найбільшим з часів Другої світової війни. Згідно з даними ООН, гуманітарної допомоги нині потребують близько 17,6 млн громадян України. Понад 6 мільйонів українців були вимушені виїхати за кордон. Понад 7 мільйонів переселились в межах країни. Позбавлені можливості жити і заробляти вдома, українці потребують понад 10 тисяч тон готової їжі у вигляді гуманітарної допомоги щодня. Сотні тисяч людей задіяні в обороні держави. Тисячі цивільних і військових щодня потребують перев’язочні матеріали, препарати крові, ліки та обладнання для реанімації або військової медицини. Близько 30% території України потребує якомога швидшого розмінування. Більшість з цих потреб Україна задовольняє завдяки гуманітарній допомозі, яку збирають як наші громадяни та громадські організації, так і міжнародні організації. Щоб допомогти людям в Україні працюють десятки організацій, гуманітарних місій Європейського Союзу, який виділяє кошти. Гуманітарна допомога прямує через агентства ООН, неурядові організації та Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Особливо важливу роль у наданні допомоги цивільним громадянам відіграють військовослужбовці ЗС України, а також поліцейські, рятувальники, волонтери. Вони найшвидше можуть допомогти людям, адже найкраще знають оперативну обстановку довкола і доставляють гуманітарну допомогу в місця, до яких цивільні не можуть дістатися.

День  гуманітарної допомоги – нагода для всіх згадати, що допомогти може кожен. Так само як і кожному будь-якої миті може знадобитися підтримка. Взаємодопомога – це саме те, на чому всі ці роки випробувань тримається наша країна.

У цей день вшануймо тих, хто поклав своє життя заради інших, а також Героїв з реального життя, які продовжують самовіддано працювати, аби допомагати людям, яких зачепила війна в Україні та в усьому світі.

Ми вдячні всім небайдужим. Усім тим, хто приходить на допомогу в найважчий час, хто впевнений в нашій Перемозі!

Інтернет – ресурси
Закон України  Про гуманітарну допомогу
Гуманітарна допомога (сайт Мінсоцполітики України)
Портал гуманітарної допомоги    
Гуманітарна допомога – що це таке? Опис, значення терміну
Всесвітній день гуманітарної допомоги
Гуманітарна допомога (вікіпедія)
Гуманітарна допомога – всі новини
Гуманітарна допомога (характеристика, головні принципи, контроль, регулювання, використання)
Ввезення та оподаткування гуманітарної допомоги
Гуманітарна допомога (фінансова і матеріальна підтримка)
Отримання, надання, оформлення, розподіл і контроль гуманітарної допомоги
Перелік товарів, які автоматично є гуманітарною допомогою
Гуманітарна допомога та відповідальність за її нецільове використання
Благодійна та гуманітарна допомога: як відрізнити та обліковувати?
Європейські операції цивільного захисту та гуманітарної допомоги
Європейський консенсус щодо гуманітарної допомоги
Як ЄС підтримує Україну: від санкцій до військової та гуманітарної допомоги
Допомога під час війни: перелік фондів та організацій, які підтримують українців
Гуманітарна допомога для України
Місця, де можна отримати гуманітарну допомогу в Україні
Війна – Міжнародна, гуманітарна та благодійна допомога
Як отримати гуманітарну допомогу – Дія. Безбар’єрність
Інформація під час війни для людей з інвалідністю та людей старшого віку
Гуманітарна допомога для переселенців: де отримати
Допомога українцям під час війни в Україні
Гуманітарна допомога та “культурна деокупація”: велика розповідь про центр “ЯМаріуполь”  Гуманітарна допомога – спільнота
Гуманітарна допомога – Восток SOS
Гуманітарна допомога – Каталог компанії
Все про гуманітарну допомогу у ПБ імені Лесі  Українки