Євтєєва Олена

Олена Євтєєва – поетеса, журналістка, волонтерка.

Народилася 22 серпня 1975 року в Переяславі. Навчалася переяславському педагогічному університеті ім. Григорія Сковороди, на спеціальності історія та природознавство. Писати вірші почала ще студенткою під час навчання в університеті. Олена Євтєєва  авторка поетичних збірок «Дух дощової симфонії» (2007), «Вітер з Літер» (2018), «Калинове серце» (2023). Працювала журналістом у різних виданнях, прес-секретарем публічних осіб, зараз працює у прес-службі державного органу у сфері правосуддя.

Під час Революції Гідності була у складі штабу медичної служби, брала активну участь у національному спротиві, що знайшло вираження в багатьох її творах. Зокрема, у книзі «Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим. Міжнародна солідарність». Її поезії ввійшли до антологій «Викрадення Європи» та «У пошуку альтернативи. Поезія сучасної України».

Спрямованість її поетичного слова різноманітна – громадянська поезія, лірика, філософські роздуми. Тематика – це і природа, й люди, й кохання жінки, краса й неповторність молодості, жага життя, щастя життя, прощання з юністю, і швидкоплинність всього живого на цій землі. Про що б вона не писала, це поезія напруження почуттів, високого громадянського звучання.

Письменниця веде також активну волонтерську діяльність. Всі кошти від продажу збірок спрямовує на допомогу українським захисникам із 72-гої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.

21 листопада 2023 року в читальній залі Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки відбулася презентація нової поетичної збірки Олени Євтєєвої «Калинове серце».

Запрошуємо переглянути запис цього творчого вечора. Знайти й ознайомитися з книгами та публікаціями Олени Євтєєвої можна в електронному каталозі бібліотеки.