Березень

30.03.2023

Спробуймо абстрагуватися від тривожних думок і зануритись в імпульсивний світ шпигунського колориту роману Селії Різ «Міс Ґрем. Кулінарна книга шпигунки».

Різ, С. Міс Ґрем. Кулінарна книга шпигунки / Селія Різ; пер.з англ. Бориса Превіра, Максима Ларченка. – Київ: Книголав, 2021. – 504 с.

Селія Різ – відома британська письменниця, написала понад 20 романів. Її твори відзначені престижними літературними преміями у Великобританії, США, Франції та Італії.

Роман «Міс Ґрем. Кулінарна книга шпигунки» – перша книжка авторки, яка відразу набула неабиякого резонансу. Щойно закінчилась Друга світова війна і розгромленій Німеччині вкрай  необхідні вчителі, які б навчали місцевих дітей. Розвідці Великої Британії відразу ж вдалось завербувати молоду пані Едіту Ґрем. Кмітлива леді добре розуміє: воєнні дії вже закінчились, а закулісна війна продовжується – розшукують німецьких офіцерів СС та лікарів, які проводили надлюдські експерименти в концтаборах і досягли обнадійливих результатів. Пані Ґрем доручають знайти і завербувати свого колишнього коханого офіцера СС, який за розвідданими мав безпосередній стосунок до концтаборів. Та чи зможе вона передати владі цього військового злочинця, якого звинуватили в надлюдських звірствах? Тож міс Ґрем починає вести подвійну гру. Для передачі секретної інформації вона використовує колонки у кулінарних журналах, які веде від імені відомої авторки з куховарської майстерності Стелли Снеллінг. Селія Різ  в романі висвітлює не лише таємну сторону шпигунської професії, а й описує справжню картину сповна напруженого життя в європейських країнах після кривавої світової колотнечі: розбомблені німецькі міста, скрутне життя пересічних німців після воєнної поразки, та й переможці не завжди поводили себе благородно.

Ми розуміємо, що нацизм на превеликий жаль не зник в день поразки. Та попри події воєнного лихоліття, ця книга не залишає після прочитання відчуття безнадії.

Не зволікайте, цей захватний твір вже чекає на вас в нашому відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

23.03.2023

Українська історія надзвичайно багата на невитравні події і знакові постаті. І козацтво – це особлива сторінка нашої віковічної історії, над якою буде працювати ще не одне покоління вчених, археологів, митців. Чимало книжок написано про подвиги гетьмана Сагайдачного. А ось Віктор Вальд в своєму романі «Меч Сагайдачного» запропонував нам свою версію про цю легендарну постать.

Вальд, В. Меч Сагайдачного : роман / Віктор Вальд. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 383 с.

Віктор Вальд – сучасний український письменник, автор популярних історичних романів, переможець престижного літературного конкурсу «Коронація слова – 2017». На сторінках його книг оживають події із сивочолого минулого, а його герої – справжні відчайдухи, гідно боронять свою землю, віру, свободу.

Роман «Меч Сагайдачного» починається з битви під Хотинським замком. На знак пошани козацтва гетьман Сагайдачний отримав з рук польського королевича Владислава особливий меч. Цей меч став своєрідним символом відродження козацької сили і свободи, про яку так мріяли козаки. Але його викрадено. Для повернення цієї реліквії до справи взявся ще зовсім молодий Іван Сірко – молодий характерник, який починає свій шлях безстрашного воїна. Він вирушає в небезпечну пригоду і врешті-решт потрапляє аж до самого Стамбулу. Йому вдається проникнути в саме серце ворожої країни задля виконання обіцянки покійному гетьману. Події набувають широкого географічного та національного розмаху. Молодого обдарованого козака супроводжують люди різних соціальних та національних прошарків і навіть сам Богдан Хмельницький, який постає перед нами в незвичному ракурсі.

Цей твір щедро пересипаний сюжетами українських казок, народних пісень, переказів. Віктор Вальд – справжній майстер історичного роману з пікантним детективним присмаком. Дехто його твори ставить в один ряд із творами Володимира Малика, а дехто його порівнює із Вальтером Скоттом і Умберто Еко.

Читаймо твори Віктора Вальда, щоб максимально глибше вивчати історію нашої країни, знати її традиції, пам’ятати нездоланних героїв!

Фото взяті з мережі «Інтернет».

16.03.2023

Як віднайти в собі сили, щоб прийняти вірні рішення, адже для того, щоб зруйнувати звичний стереотип, треба мати сміливість. А щоб знайти спокій в сьогоденні – необхідно позбутися страхів свого минулого. Нелегким був життєвий досвід героїні роману Коллін Гувер «Покинь, якщо кохаєш…».

Гувер К. Покинь, якщо кохаєш…/ Коллін Гувер ; [пер. з англ. І. Гнатковської]. – Харків. : Віват, 2018. – 352 с.

Коллін Гувер – сучасна американська письменниця, в доробку якої більше двадцяти двох романів, за останні десять років вони були у списку бестселерів New York Times та International. Вона є третьою авторкою за кількістю підписок за весь час на Goodreads після Стівена Кінга та Білла Гейтса. У 2015 році пані Коллін разом зі своєю сім’єю заснувала благодійну службу підписки та однойменний книжковий магазин The Bookworm Box, який став популярним серед споживачів книжкової продукції, оскільки надає читачам чудову можливість щомісяця отримувати поштою підписані романи від авторів з усього світу. Твори пані Гувер завжди зачіпають за живе, а уважний читач в них знаходить потрібну відповідь на животрепетне запитання.

Роман «Покинь, якщо кохаєш…» – це доволі непроста життєва історія, де порушена гостра тема домашнього насилля, яке відбувалось в дитинстві головної героїні Лілі Блум. Те ж саме її очікувало, коли вона створила власну родину. Дівчина виросла в атмосфері, сповненій образ, і дала собі клятву, що ніколи не дозволить жодному чоловікові ставитися до неї подібним чином. Вона перетворюється на сильну і незалежну жінку, долаючи жахи дитинства. Та з плином часу Лілі опиняється знову в стосунках з насильством. Напрочуд вона виявляється мудрішою за свою матір і приймає правильне рішення – не зрадити своїм внутрішнім переконанням, а залишитися вірною собі. Ця книга змушує нас повністю змінити погляд на речі, які здавалися нам такими простими і зрозумілими.

Радимо вам разом з головною героїнею роману прожити та відчути особливі миттєвості щастя. Двері нашого відділу абонемента завжди відкриті для вас.

Фото взяті з мережі «Інтернет».

09.03.2023

«Ніщо не зникає від нас назовсім, ніщо. Зостається пам’ять. Когось вона на старості тішить, а когось мучить, комусь сил додає, а в когось їх забирає», – Надія Гуменюк, роман «Та, що ламає вітер».

Гуменюк, Н. П. Та, що ламає вітер : роман / Надія Гуменюк . – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2023. – 272 с.

Надія Гуменюк – сучасна українська письменниця, членкиня Національної спілки письменників України, заслужена журналістка України. В її творчому доробку понад п’ятдесят книжок, відзначених низкою престижних премій: імені Лесі Українки, імені Олександра Олеся, «Благовіст»; вона є володаркою Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Її майстерність дійсно гідна поваги.

Рукопис її твору «Та, що ламає вітер» здобув перемогу у конкурсі «Гранд-коронація». В його основі – хроніка життя сільської вчительки на тлі незабутніх історичних подій, які відбувались в Україні у минулому столітті. В сюжетному трикутнику роману постають: вчителька-східнячка Настя, Роман – місцевий прихильник національно-визвольної боротьби ОУН і УПА, капітан МГБ Круглов. Кожен з них пройшов свій фатальний шлях і заплатив свою незмірну ціну за кохання, яке обернулось для всіх вбивчим випробуванням долі. Вкрай зворушливо описані дружні стосунки і взаємопідтримка земляків-українців у важких умовах життя і праці в Сибіру. Тут є і згадки про бунтарську поведінку українських політичних в’язнів у таборах ГУЛАГу, їхні рішучі незгоди, повстання та втечі. Ми стаємо свідками страшенних умов їх виживання. Проймаюче вражають правдиві описи авторки про приховані від нас історичні події, які відбувалися в ті карколомні роки в нашій незламній Україні. Особливої атмосфери роману додають з любов’ю створені образи.

«Якби я не була журналісткою, то, можливо, не стала б письменницею, – говорить пані Надія, – Я створила багато портретів людей зі складними долями». Кожна нова книжка письменниці не схожа на попередню, слово її щемке і правдиве. А в нашому відділі абонемента книг письменниці стає все більше, тож долучаймось до читання її колоритних творів.

Фото взяті з мережі «Інтернет».

02.03.2023

Чи можливо втекти від реальності? Робити те, чого прагне ваша душа? Зворушлива історія успіху шотландської дівчини, яка веде нас в несподівану атмосферу відкриттів і сюрпризів! Подорожуємо сторінками роману Дженні Колґан «Маленька книгарня щастя».

Колґан, Дж. Маленька книгарня щастя : [роман] / Дженні Колґан ; – Київ : Рідна мова, 2021. – 344 с.

Дженні Колґан – шотландська письменниця, авторка 23 романів, серед яких «Книжкова крамничка біля озера», «Шоколадна крамниця в Парижі», «Книжкова крамничка щастя», «Берег щасливих зустрічей». А ще під псевдонімами Дженні Т. Колґан і Дж. Т. Колґан вона видала декілька науково-фантастичних і дитячих книжок та книжок за всесвітом популярного серіалу «Доктор Хто». Твори Колґан – романтичні історії про людей у пошуках щастя в переломні моменти життя, тому в них так багато чарівних героїв, несподіваних поворотів долі, подорожей і здійснення заповітних бажань.

Роман «Книжкова крамничка щастя» про двадцятидев’ятирічну дівчину – Ніну Редмонд, яка після втрати улюбленої роботи організувала власну бібліотеку на колесах і переїхала в маленьке шотландське містечко. Авторка не тільки описує ситуацію, яка склалася з головною героїнею, з її колегами, а й наголошує, як людям доводиться швидко адаптуватися до нових вимог задля того, щоб якомога швидше отримати бажану роботу. Ніна, незважаючи на внутрішні страхи, поступово втілює в реальність давню мрію і змінює власне життя. Вона із добірними стосами книжок купує фургон і переїздить із Бірмінґема в маленьке шотландське містечко. Їй вдається прищепити любов до читання всім тамтешнім мешканцям. Дівчина не байдужа до чужих проблем – самовіддано допомагає їх вирішувати, іноді, навіть з чималим ризиком. Письменниця запевняє: ніколи не варто занепадати духом, а робити те, чого вимагає ваша душа, ніколи не треба сумніватися в собі, бо ми спроможні зробити себе щасливими. Книги авторки – справжня панацея від недугів, адже в їхніх рецептах завжди є особливі інгрідієнти для зцілення.

Романтичних історій Дженні Колґан у нашому відділі абонемента чимало – ласкаво просимо!

Фото взяті з мережі «Інтернет».