Проєкт “БібліоПРОБА”

Людина виховує себе протягом всього життя. Принцип «Вік живи – вік учись» є і завжди буде актуальним. Чи не найкращим засобом навчання, пізнання і виховання особистості є книги – вони можуть впливати на думки людей і мотивувати їх до кращого й вищого. Тому 16 грудня в межах першого Національного тижня читання між Публічною бібліотекою імені Лесі Українки та Державною установою «Центр пробації» підписано меморандум про співпрацю щодо надання суб’єктам пробації – засудженим особам, які відбувають покарання без позбавлення волі – культурно-освітніх та інформаційних послуг для розвитку їхнього креативного та інноваційного потенціалу, що сприятиме їх ресоціалізації в суспільстві, а також підвищення компетентностей персоналу Центру пробації.

Система пробації передбачає роботу з правопорушниками без ізоляції їх від суспільства. Окрім нагляду та контролю, їм надається соціальна і психологічна підтримка й допомога.
В основі пробації – індивідуальний підхід до кожної людини, аби за допомогою спеціальних так званих інструментів пробації та комплексу заходів, у тому числі соціально-виховного характеру, підтримати людину, допомогти їй вибратися зі складних життєвих обставин.

Під час зустрічі з адміністрацією бібліотеки директор Центру пробації пан Олег Янчук звернув увагу на великий потенціал і можливості бібліотеки щодо долучення до читання, культурної та творчої діяльності осіб, що вчинили правопорушення. Це сприятиме ресоціалізації через зміну їх мислення та поведінки.

Тож попереду нас чекає багато цікавої та соціально важливої роботи.

Відкриття артлабораторії
Права та обов’язки засуджених
“БібліоПРОБА”. Робота з графічними редакторами
“БібліоПРОБА”. Безпека в інтернеті
Перша зустріч у межах проєкту “БібліоПРОБА”