Липень

27.07.2023

В ці спекотні липневі дні ми мандруємо сторінками книги Максима Дупешка «Історія, варта цілого яблуневого саду». І здається, що ця історія, варта тисячі яблуневих садів, – така прониклива і змістовна.
Дупешко, М. Історія, варта цілого яблуневого саду : роман / Максим Дупешко. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2017. – 159 с.
Максим Дупешко – сучасний український письменник, громадський активіст, автор романів «Історія, варта цілого яблуневого саду» та «Біля карети під мертвим лисом». Лавреат премії ім. Кохановського та премії Ґарета Джоунза.
Роман «Історія, варта цілого яблуневого саду» – це дебютний твір письменника. Головним героєм книги є Павел Бачинський, щиро закоханий в молоду дівчину Дору Капман. Проте на заваді їхнього щастя стала Друга світова війна, встановлення радянської влади в місті, а потім – нацистський окупаційний режим. Та попри низку драматичних подій в житті своєї родини та рідного міста, Павел відмовляється «бути, як всі» – брати до рук зброю. Його спогади тісно переплітаються зі щоденниковими записами його матері Марії. А саме затишне місто Чернівці є не менш важливим героєм книги – на його прикладі розкривається історія Східної Європи минулого століття. Місто входило до складу Румунії, там століттями жили українці і євреї, румуни і німці. А через правду життя Павла Бачинського, його польсько-українсько-німецької родини, їх оточення ця книга оповідає про знищення права жити на своїй землі, про чернівецьке гетто, про втрати та спротив. 160 сторінок роману вмістили перебіг подій цілої епохи. Неймовірна розповідь про час і оточення, про вічні цінності та надію на щастя.
Заглиблюючись в твір, всім серцем уболіваєш за кожного героя. Максим Дупешко зауважує: «В гармонійному суспільстві потрібно не так багато: просто ставитися однаково до людей різної національності, різного кольору шкіри, віросповідання, статі, віку, сексуальної орієнтації й навіть різних фізичних можливостей. Адже насправді всі люди на 99,99 % однакові».
Ви згодні з автором? Його одкровення справді щирі. І ви переконаєтесь в цьому, читаючи його зворушливі твори.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

20.07.2023

Чимало авторів сучасності не полишають в спокої тему тамплієрів. Хоч цей християнський Орден проіснував 216 років, він залишив по собі море неймовірних легенд і безліч запитань, відповіді на які так і не відкриті людству. Але що ж пов’язує цей таємничий Орден з Україною? Своїм баченням ділиться з нами Остап Українець в своєму романі «Канцелярія хрестових походів».

Українець, О. Канцелярія хрестових походів : роман / Остап Українець. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2019]. – 272 с.

Остап Українець – сучасний український письменник, професійний перекладач з англійської та слов’янських мов, працює в жанрі фентезі й історичної прози. Визнання читачів і репутацію українського Дена Брауна отримав за дебютний роман «Малхут». Переклав українською поему Т.Еліота «Спустошена земля», романи Щепана Твардоха «Морфій», Ніла Стівенсона «Сімміс»; співперекладач книги Майкла Берда «100 ідей, що змінили мистецтво», творів Говарда Лавкрафта та книжкової серії пригодницьких романів Ерін Гантер «Коти-вояки».

Роман «Канцелярія хрестових походів» переносить нас в кінець XVII століття в Станіславів, куди прямують троє подорожніх: Тиберій, Матвій і Трепка. А їх випадкові зустрічі приводять до неабияких пригод: юнак Матвій прибув до міста, щоб вчитися мулярській справі і працювати на перебудові Станіславівської фортеці. Він потрапляє до міських підземель та дізнається чимало таємниць. А мандрівний спудей Тиберій випадково викриває відлюдника, який переховується в лісовій землянці. Отож троє різних людей опиняються в одному місті і в один час – доля дивним чином поєднує їх, захоплюючи у вир цікавих пригод: дивні погоні, підземні лабіринти, спалення відьом. Ми дізнаємось про зв’язок із загадковим Орденом тамплієрів – видатні мулярі замішані в будівництві Станіславівської фортеці. Особисті розслідування вбивства, підступні змови, таємні операції – містичний клубок незвіданностей постає перед нами на фоні історичних декорацій під час читання. Мова твору особлива, щедро пульсує колоритною говіркою та прадавніми словами.

Прочитайте роман – не пошкодуєте! Його можна взяти в нашому відділі абонемента.

Фото взяті з мережі «Інтернет».

13.07.2023

Наше бажання зазирнути в своє завтра не завжди має гідний схвалення мотив. Іноді в основі цього прагнення лежить всього-на-всього – звичайнісінька цікавість. Ось і члени сім’ї Ґолд в романі Хлої Бенджамін «Шукачі безсмертя» вирішили дізнатися, яке майбутнє на них чекає, не замислюючись: як зловісне передбачення вплине на їх життя.

Бенджамін Х. Шукачі безсмертя / Хлоя Бенджамін ; пер. з англ. Є. Даскал. – Х. : Віват, 2019. – 400с.

Хлоя Бенджамін – сучасна американська письменниця, народилася в Сан-Франциско, Каліфорнія. Отримала ступінь бакалавра в коледжі Вассар і ступінь магістра витончених мистецтв в Університеті Вісконсін – Медісон. Твори письменниці перекладені понад тридцятьма мовами.

Її роман «Шукачі безсмертя» набув неабиякого розголосу і став бестселером New York Times. Це дивовижна сімейна сага про становлення людини зі звичайної єврейської родини: прагнення чогось досягти, стати кимось, не упустити свій шанс. Головні герої роману Варя, Деніел, Клара і Саймон зростають, розвиваються і тішаться незначним дрібничкам – їхнє життя сповнене цілком звичайними справами. Адже скоро вони стануть дорослими і роз’їдуться кожен своєю дорогою. Варі – всього 13, а безстрашному Деніелу – 11. Він випадково почув історію, що його зацікавила, і вирішив підбурити брата та сестер піти до провидиці, щоб почути дату власної смерті: не вірити, сумніватися і врешті-решт – повірити. І підлаштувати під цю дату все своє життя і намагатися не проґавити її. Їх нічого не зупинило.

Як же не збожеволіти, знаючи точну дату своєї смерті?! Хіба ж смерть здається чимось далеким, чимось неможливим, ніби ніколи й не настане зовсім?! Безсумнівно, якщо вірити, що щось трапиться – воно обов’язково трапиться, бо ми все постараємось зробити для того, щоб це здійснилося. Авторка ставить нам цікаві запитання і залюбки відповідає на них, реалістично змальовуючи характери персонажів. Внутрішній світ героїв і їх переживання описані так майстерно, що не співпереживати їм неможливо.

Сподіваємось, що вас зачепить ця колоритна сімейна сага – ви зможете її взяти в нашому відділі абонемента.

 Фото взяті з мережі «Інтернет».