21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Мова. Культура. Ідентичність. Три важливих елементи нашої буденності, інструменти викорінення зі свідомості людей спотвореного образу українства, нав’язаної радянським режимом шароварщини, міфу про «братські народи» та викривленої історії. Влив донедавна комуністичної, а наразі російської пропаганди ставить під загрозу існування України як цілісної, суверенної держави. Через постійні інформаційні вкиди, та як наслідок конфлікти у суспільстві, українці є більш вразливими перед різноманітними маніпуляціями й стороннім впливом. Особливо гостро звучить мовне питання, яке змушує людей сперечатися, навіть перед спільним ворогом.

Чому ж мова настільки важлива? Відповідь доволі проста, адже це основа твоєї ідентичності та приналежності до конкретної спільноти. Спілкуючись тією чи іншою мовою, ти асоціюєш себе із відповідним соціумом та культурою. Варто загадати слова Леся Танюка: «Ми не дозволимо перетворити Україну на смітник інших культур і цивілізацій. Не уподібнюйтесь відомій тьоті Моті з комедії Миколи Куліша «Мина Мазайло», яка вважала, що «гораздо пріятнєє бить ізнасілованной, чем украінізірованной». Не менш цікавим є вислів Леоніда Вишеславського, який ще за радянських часів, писав: «Я певен, що знання української мови безмежно збагатить кожну російську людину, яка проживає в Україні».

Знання рідної мови, усвідомлення своєї ідентичності збагачує тебе як особистість. Пора відкинути нав’язаний комплекс меншовартості, перестати знецінювати Батьківщину, що подарувала цьому світу видатних вчених, дослідників, митців, атлетів та майстрів слова. Наше сьогодення вкотре доводить, наскільки важливо не тільки зберегти культурну спадщину минулих поколінь, варто збагатити її новими надбаннями, перестати паплюжити пам’ять тих, хто боровся за нас з вами та за можливість гордо назвати себе українцем, що понад усе любить свободу.

Збагачуйте свої знання рідної мови. Завітайте до нашого відділу абонементу, де на вас чекає розгорнута книжкова виставка до Міжнародного дня рідної мови «Мова. Культура. Ідентичність», що діятиме з 18 лютого до 1 березня.