Мета проєкту – за допомогою книги і читання сприяти подоланню важких “душевних” моментів: нудьги, депресії, ностальгії, відчаю і т.п.
Науково підтверджено, що читання – потужна оздоровча процедура і в провідних клініках ввели новий метод лікування – бібліотерапію. У 2013-му році МОЗ Великобританії затвердило програму, за якою лікар може призначити пацієнтові в якості лікування… книжку. У список рекомендованої літератури входять 30 книжок з психології. Для кожної конкретної психологічної проблеми – своя книжка, яку можна взяти в британських бібліотеках.
Потрібна книжка, прочитана в потрібний час, – найкращі ліки. І кращий рецепт поліпшення важкого морального стану. І розуміння того, що ти не один у світі зі своїми проблемами. Бо книжка – це зброшурована людина, з якою ти розмовляєш. Вона містить почуття і думки, жарти і емоції, сумніви і роздуми.
Попри всю важливість медичних процедур пріоритетним, цільовим моментом є робота зі свідомістю людини, з його “мозковою програмою”. Адже у людини, яка отримала психологічну травму, абсолютно нереалістичне, катастрофічне сприйняття ситуації, в якій вона опинилася, і себе самої. І тут важливо вчасно допомогти переломити цю важку психологічну ситуацію, переконати її.
Складовою проєкту є:
- просвітницька та консультативна допомога психолога, що надаватиметься в залі громадських ініціатив (вул. Січових стрільців, 77);
- рекомендація літератури з психології, що успішно застосовується в клінічних умовах;
- рекомендація художньої літератури, що має терапевтичний ефект при різних станах. Правильно підібрана література є потужним засобом для «терапії духу»;
- після прочитання відбуватимуться співбесіди, під час яких проводитиметься корекція розуміння читачем-пацієнтом змісту книги з акцентом на найважливіше, здатне переламати ситуацію, в якій опинився хворий.
Запрошуємо усіх, хто прагне віднайти душевний спокій, погрітися біля багаття Взаєморозуміння, пройтися по містку Надії, набрати повні долоні Сонця, одним словом, знайти свій тихий рай, своє Щастя!
Куратори проєкту:
- відділ абонемента (Голубкова А.В.) Тел.: 486-00-74;
- відділ бібліотечних комунікацій (Костюк І.М.) Тел.: 486-00-86;
- практичний психолог –
Онлайн лекції психологів можете переглянути на каналі YouTube за цим покликанням https://www.youtube.com/channel/UCCR0OhEif1ELsDJP9L9O7Yw/search?query=%D0%B1%D1%96%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D1%96%D1%8F
Психологічна підтримка для потребуючих можете переглянути за цим покликанням
https://airtable.com/shrfgyZ1ko5UYxR9r?fbclid=IwAR29DScWaeUlUJYSqOtHseidDpevCCSMM2EvHK3lnShpSAfiJz9QZBYyY-g
Рекомендація художньої літератури
«Парадокс читання: воно веде нас від реальності, щоб наповнити реальність змістом. Ми шукаємо в книзі письменника творчий почерк; товаришів по іграх нам вже мало, ми шукаємо супутників життя. Читання, як і любов, просто спосіб життя». Пеннак, Д. Як роман
Література універсальна для всіх культур і епох. Вживаючись в те, що відбувається, ми як би проживаємо додаткові життя, від імені далеких, які не мають ніякого до нас відношення людей, і таким чином ми здатні розширювати сферу власного емоційного досвіду, від якого залежить все наше соціальне життя.
Безсумнівно, досвід, описаний в літературі, допомагає людині не тільки зрозуміти своє місце в соціумі, не тільки вивірити, правильно побудувати свій життєвий шлях, але допомагає і в повсякденності, у вирішенні багатьох соціальних проблем і конфліктів. Практично всі проблеми і конфлікти так чи інакше описані, розібрані в класичній літературі, і наше завдання – сприйняти досвід письменників, осмислити його і вміти оперувати життєвими висновками на практиці. Дійсно, звертаючись до літератури, ми збережемо чимало особистого часу, навчаючись на прикладах літературних героїв поведінки в життєвих ситуаціях, осягаючи людські характери і долі.
Списки книжок для читання
При депресивних станах
При станах тривожності
Терапевтичний ефект: заспокоєння, задоволення, почуття впевненості, віра в себе та в своє майбутнє.
Відчуття самотності
Терапевтичний ефект: покращання настрою, звільнення від невпевненості у собі, підвищення самооцінки та посилення прагнення до мети.
В стресових ситуаціях та при неврозах
Терапевтичний ефект: повертає відчуття спокою та впевненості в майбутньому. Чужі помилки змушують замислитися над своїми.
При станах безвиході
Терапевтичний ефект: стимулює цілісність особистості та активізує діяльність на подолання труднощів. Дає уявлення про цілісність світу та місце людини в ньому.
При відчуттях страху
Терапевтичний ефект: розширює межі можливого, загострюючи до крайності ситуації і вчинки, дає можливість прийняти без страху свої думки і бажання.
Коли конфліктні ситуації в сім’ї
Терапевтичний ефект: допомагає справлятися з психоемоційними труднощами, прощати і забувати образи, бути терпиміше один до одного.
Книжки, що рекомендуються для людей з особливими потребами
Терапевтичний ефект: додають віри та впевненості, дарують психологічну підтримку.