Проєкт «Видима бібліотека»

Бібліотека підтримала ініціативу керівництва Департаменту з питань виконання покарань щодо створення центру із соціальної реабілітації засуджених. У результаті плідної співпраці був розроблений пілотний проєкт «Видима бібліотека».

Мета Пілотного проєкту «Видима бібліотека» − орієнтація на освіту громадян задля   підтримання їх креативного та інноваційного потенціалу під час перебування в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, сприяння формуванню компетентностей із врахуванням новітніх технологічних розробок, які вже почали або тільки починають впроваджуватися у бібліотечній галузі, формування культури навчання впродовж життя.

Основні завдання реалізації Проєкту:

  • запобігання морально-психологічній та професійній деформації, пов’язаній з перебуванням в місцях позбавлення волі та несенням служби;
  • оновлення компетентностей, що пов’язані із використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, організація дозвілля шляхом корисної зайнятості засуджених;
  • розвиток практичних навичок користування сучасними бібліотечними сервісами та технологіями;
  • створення підґрунтя для формування професійної діяльності.

Одним із основних очікуваних результатів є поступова адаптація засуджених до позитивної динаміки інформаційних процесів, подолання інформаційної необізнаності, підвищення рівня та актуалізації інформаційної грамотності.

З 1 червня 2021 року Бібліотека розпочинає реалізацію проєкту в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Житомирської, Київської, Черкаської та Чернігівської областей. Працівники Бібліотеки через онлайн платформу Zoom проводитимуть лекції, тренінги, інші форми навчання та обміну досвідом для учасників Пілотного проєкту.

По закінченню Пілотного проєкту Бібліотека спільно з відділом з питань ресоціалізації по центральному регіону Управління забезпечення діяльності у центральному регіоні проводять серед учасників конкурс на краще есе бібліотекаря.

Переможець конкурсу та учасники, які проявляли найбільшу активність під час участі у Пілотному проєкті, отримають заохочувальні призи від Бібліотеки.

На завершення проєкту, за результатами активності учасників, одній із установ-учасниць Бібліотека передасть комплект книжок у кількості 100 примірників для оновлення фонду бібліотеки Державної установи.

Пілотний проєкт «Видима бібліотека» триватиме пів року – з 1 червня до 30 листопада 2021 року.

 

Огляд рекомендованої для читання літератури:

По той бік грат
Книжки народжені за гратами 

Онлайн зустрічі з ув’язненими

Довідково-бібліографічна служба сучасної бібліотеки
Проєкт “Видима бібліотека”. Говоримо про You Tube
Книжки дарують свободу
Поетичний слем «Поезія – вільна!»
Проєкт «Видима бібліотека». Говоримо про бібліотеку у цифровому медіасвіті
“Книжки, написані за гратами” – в межах проєкту “Видима бібліотека!
Qr-коди: поняття та використання – в межах проєкту “Видима бібліотека”
Проєкт з ресоціалізації ув’язнених «Видима бібліотека» (Частина друга)
Стартував проєкт з ресоціалізації ув’язнених “Видима бібліотека” (Частина перша)