Серпень

31.08.2023

«Важить не час, а людина в обставинах часу», – Марія Матіос, сімейна сага в новелах «Майже ніколи не навпаки», де невід’ємно переплетені кожна родина і кожна особистість.

 

Матіос, М. Майже ніколи не навпаки : сімейна сага в новелах / Марія Матіос.– Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2021.– 192 с.

Марія  Матіос – сучасна українська письменниця, лавреатка Шевченківської премії, неодноразова переможиця премії «Книжка року», володарка Гран-прі «Коронації слова». Її твори перекладені англійською, німецькою, французькою, польською, івритом та іншими мовами. Пані Марія родом із Буковини, тож більшість її книг просочена безмежною любов’ю до рідного краю з його непохитним духом та дивовижними  діалектами, які надають її творам незмірної особливості.

Сімейна сага в новелах «Майже ніколи не навпаки» – історична драма про життя гуцульських родин Чев’юків, Кейванів, Варварчуків від часів Австро-Угорської імперії, Першої світової війни до середини ХХ століття і багатьом нагадує незабутню «Солодку Дарусю». Вона складається із трьох новел: «Чотири – як рідні-брати», «Будьте здорові, тату» і «Гойданка життя», де проникливо змальовані життєві драми родин: трагедія родини Чев’юків, нескінченні метання головних героїв, коли йдеться про любов Мариньки й Кирила, чи одруження Петруні. Нас приголомшують вкрай напружені стосунки між батьками і дітьми, безкінечні сварки між братами – повна відсутність взаєморозуміння, де любов та ненависть призводять до тяжких гріхів та нещадної спокути. Як нелегко зробити вибір між покликом крові та заздрістю, між коханням та достатком, між гіркою правдою та вправною вигадкою!

Читаючи твір, нас вражають не тільки герої та їх вчинки, їхній  самобутній  побут – нас полонять феєричні карпатські краєвиди. І ще довго не вдасться нам забути той невеличкий живописний карпатський хутір зі своїми щирими гуцульськими звичаями, де вирують свої таємниці, сповнені нетлінних містичних знаків. «Марія Матіос пише, як грається: вільно і нестримно», – сказав Анатолій Дімаров.

У вас є можливість в цьому переконатись, бо творів великої майстрині в нашому відділі абонемента предостатньо.

Фото взяті з мережі «Інтернет».

24.08.2023

На нас чекає захоплива подорож із далекої Індії до престолу американської кардіохірургії, яку ми здолаємо разом із Аруном К. Сінгхом сторінками його книги «Твоє серце в моїх руках. Сходження іммігранта на вершину американської кардіохірургії».

Сінгх, А. К. Твоє серце в моїх руках. Сходження іммігранта на вершину американської кардіохірургії / Арун К. Сінгх, Джон Генк ; передм. Делоса М. Козгроува ; з англ. пер. Євген Мірошниченко – Київ : BOOKCHEF : [Форс Україна], 2020. – 320 с.

Арун Кумар Сінгх – відомий американський кардіохірург. Протягом довгої й плідної кар’єри він провів понад 20 000 операцій, із яких більш як 15 000 – на відкритому серці, маючи справу з усіма можливими серцево-судинними захворюваннями. Сорок один рік Арун К. Сінгх пропрацював у лікарні «Род-Айленд». Американська асоціація серцевої медицини проголосила його Героєм серця, він також потрапив у Зал слави Род-Айленда й отримав багато інших почесних відзнак. Майбутній кардіохірург родом із маленького індійського містечка Дарбханга. Пан Арун цікаво описує своє дитинство, стосунки з батьком та неймовірну віру в нього його мами. У медичному коледжі вчитися хлопчику було надзвичайно складно: в нього була дислексія. Титанічними зусиллями він став найкращим на своєму курсі. Лікар, який працював у невеличкій індійській лікарні, отримав шанс – вчитись в Америці. Озброївшись неабиякою цілеспрямованістю, долаючи перешкоди на шляху адаптації іммігранта в американське суспільство, він став одним із найвідоміших кардіохірургів США. Саме в цій країні він провів 15160 операцій на відкритому серці та ще 5000 інших операцій: тримав у руках серця тисяч пацієнтів, які довірили йому свої життя. Наймолодшому його пацієнту було лише кілька днів, а найстаршому – 99 років. Він дуже любить своїх пацієнтів і пам’ятає майже кожного.

Вражаюча книга про життя видатного хірурга з добрим серцем та неймовірною силою духу, подарувавшого шанс на життя тисячам людей. Емоційні розмірковування та делікатні подробиці автора не залишать байдужим жодного читача.

Фото взяті з мережі «Інтернет».

17.08.2023

Живодайне плетиво наших спогадів про тепло родинного затишку після прочитання роману «Спитайте Мієчку» довго зігрівало нас від гніту пекельних потрясінь, а віднедавна Євгенія Кузнєцова зібрала своїх героїв в романі «Драбина» за чотири тисячі кілометрів та за зовсім інших обставин.

Кузнєцова, Є.  Драбина : [роман] / Євгенія Кузнєцова. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2023. – 280 с.

Євгенія Кузнєцова – письменниця, блогерка, перекладачка з англійської, іспанської та німецької мов. В Іспанії захистила дисертацію з магічного реалізму. Авторка книжок «Драбина», «Готуємо в журбі», «Спитайте Мієчку».

«Драбина» – це те, що мені вдається найкраще: підглядати за життям звичайних людей. Там немає героїв, а є люди зі своїми страхами і невдалими рішеннями. Когось вони зворушать, когось дратуватимуть. Все як в житті. Тільки над цими звичайними людьми, хоч і звіддаля, нависають важкі обставини, які химерно вплітаються у вимушену буденність», – зауважила авторка.

Так, це книга про проживання абсолютно різними людьми повномасштабної війни росії проти України, але на відстані, хоч від війни не втечеш. Війна цілодобово – війна у смартфонах. Тривоги, вибухи, жертви, миттєвий переклик – страшна статистика втрат, невгамовний біль, глибоко краючий серця.

Головний герой роману – Толік, який живе в Іспанії. Він нещодавно у старенької іспанки придбав собі будинок з гобеленами й ангелами і мріяв перетворити його в крутезне житло. Але через декілька днів сталося кляте повномасштабне вторгнення. Дім Толіка тепер стає шелтером для мами, сестри, її подруги й ще двох старших родичів: кожний персонаж нагадує нам наші перші години, перші дні, перші тижні війни. Авторка відверто передала відчуття гіркої втрати рідної оселі, такої дорогої – такої своєї, де кожна дрібничка нагадує про довоєнне життя. Життя щасливе – життя без війни. Драбина війни зводить і розбиває життя нашого героя, бо кожен її щабель – це новий вимір боротьби за виживання. Пані Євгенії вдалося зі щемливими алюзіями вправно деталізувати всю нашу трагікомічну дійсність.

Читаймо цей захватний твір – його можна замовити в нашому відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

10.08.2023

Нам випав фантастичний шанс поринути в світ рослин незвичним способом, бо перед нами дивовижна розповідь, від якої неможливо відірватись – книжка Олексія Коваленка «Фрукти проти овочів. Чому кавун – не ягода, а томат – це фрукт».

Коваленко, О. Фрукти проти овочів. Чому кавун – не ягода, а томат – це фрукт / Олексій Коваленко. – Київ : Віхола, 2021. – 224 с.

Олексій Коваленко – кандидат біологічних наук, працює в Національному науково-природничому музеї НАН України, займається науковими дослідженнями, проводить лекторії та освітні інтерактивні програми. У вільний від роботи час активно популяризує ботаніку  в інтернет-просторі та соціальних мережах, веде фейсбук-сторінки «Довколаботаніка», «Ботанік у кедах», пише для фейсбук-сторінки природничого музею.

У книжці «Фрукти проти овочів» досвідчений біолог Олексій Коваленко відкриває нам дотепні історії не лише про екзотичні продукти, а й про ті, які ми бачимо щодня, але чи правильно відрізняємо овоч від фрукта, горіх – від горішка, а кавун – від ягоди. Наші стереотипи зламаються, а міфи розвіються, бо ми всі були впевнені, що огірок – це овоч, а кавун – найбільша ягода. Автор подає поділ рослин за типом плоду на овочі і фрукти: зовнішній вигляд, походження рослин, особливості. Адже те, що раніше ми називали овочами: помідор, кабачок, гарбуз – насправді не овочі, а фрукти! Як цікаво пояснено про саме кожен фрукт і овоч! Ми навіть і не здогадувались, що полуниця – це багатокістянка, а не ягода, а каштан – це горіх! Декого вражають овочі-квіти, бо вони їстівні, а декому не можливо повірити, що джерсійська капуста може бути заввишки більше трьох метрів. Книга «Фрукти проти овочів» збагачена цікавезними фактами про такі звичні нам продукти – від історичних і наукових довідок до практичних порад і прогнозів на майбутнє – і читається вона без відриву.

Пану Олексію вдалось майстерно оживити історії яблук, горіхів, огірків, помідорів, гарбузів – пересипати щедрими жартами і мемами, щоб нас ще довго супроводжував шлейф жвавих якісних досліджень, що ґрунтуються не на вимислах, а на фактах. Прочитаєте – переконаєтесь!

Фото взяте з мережі «Інтернет».

03.08.2023

Якщо ви налаштовані з головою зануритися у світ медико-злочинних пристрастей, то романи Тесс Ґеррітсен саме для вас. А роман «Хірург» починає цей гостроцікавий цикл про розслідування Джейн Ріццолі і Маурі Айлз, який містить 12 книг, в кожній з них свіжа жаска історія.

Ґеррітсен, Т. Хірург : роман / Тесс Ґеррітсен ; [пер. с англ. Н. Гоїн] – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 350 с.

Тесс Ґеррітсен – американська письменниця, лавреатка численних премій в галузі літератури і авторка популярної серії медичних трилерів про агента Джейн Ріццолі і медексперта Маурі Айлз. Її романи перекладені більш ніж на 30 мов, виходять багатомільйонними тиражами і регулярно опиняються в списку бестселерів «Нью-Йорк Таймс». Починала письменниця з романтичних трилерів, успіх яких був не таким гучним, але все ж вони принесли їй популярність. Справжня слава до авторки прийшла після того, як прислухавшись до рекомендацій літературного агента, вона спробувала поєднати свій лікарський досвід і творчість.

Любителям полоскотати нерви Тесс Ґеррітсен пропонує захватний трилер, сповнений жорстоких подробиць, медичних термінів, вправних психопатів і кмітливих поліціянтів. Головні герої роману «Хірург» – Джейн Ріццолі та її напарник, їм доручається розслідувати тяжке вбивство, вчинене в їхньому рідному Бостоні. Вивчаючи матеріали справи, детективи знаходять схожі риси зі скоєними раніше вбивствами в штаті Джорджія і виходять на слід небезпечного серійного вбивці на прізвисько Хірург – шанувальника скальпеля, внутрішніх органів та жіночих прикрас. У розслідуванні їм допомагає Кетрін Корделл – лікарка, яка зуміла уникнути кривавого фіналу. Хто ж цей Джек-Різник від медицини і чому він починає знову переслідувати Кетрін? І чи зможуть детективи врятувати дівчину, не ризикуючи собою? Адже бравим агентам належить з’ясувати, хто насправді стоїть за жорстокими розправами над звичайними жінками.

Слід зауважити, що найбільш затребувана у читачів детективна серія саме про Ріццолі і вона заслужила найвищу оцінку шанувальників таланту письменниці, а наш відділ абонемента багатий на твори Тесс Ґеррітсен, тож не зволікайте!

Фото взяті з мережі «Інтернет».