Пригости мене розмовою – українською мовою

Українська національна ідея, самобутність, воля і мова – це те, що хочуть стерти з лиця землі та пам’яті російські нападники й терористи.

В епоху тотального панування інформаційних технологій кожен може стати жертвою насильницької пропаганди, відповідно до якої мова – не на часі. Але ми абсолютно не погоджуємося з цією маніпулятивною тезою і переконані, що мова – це шлях до самоідентифікації, зв’язок з предками й місток у вільне майбутнє. Щобільше, мова може врятувати життя: згадайте “пароль” паляниця, за допомогою якого перевіряли підозрілих осіб.

“Пригости мене розмовою – українською мовою” – саме таку промовисту назву ми обрали для діяльності з розвитку та впровадження української мови.

РОЗМОВНИЙ КЛУБ «Душі криниця» працює щосереди 16:00-17:30 за адресою: вул. Володимира Винниченка, 16 (відділ краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки імені Лесі Українки). Запрошуємо всіх охочих  вдосконалювати свою українську в розмовному колі однодумців. Модератор –  головний бібліограф бібліотеки, філолог Тетяна Тимчук.

РОЗМОВНИЙ КЛУБ ОНЛАЙН «Мовні перлинки» – для українців, які наразі перебувають за межами України, саме для тих товариств українців, яким бібліотека відправила комплекти українських книжок завдяки ініціативі #книжки_вслід. Модератор та організатор  зустрічей — випускниця КНУ ім. Тараса Шевченка, магістр філології Ірина Костюк. Розмовний клуб організовано з метою підтримки україномовного середовища у товариствах українців за кордоном. Наша мета: довести, що розмовляти українською зручно, легко і необхідно! Ми пропонуватимемо комунікативний матеріал, живі бесіди, вправи на мовлення в інтерактивній формі.

Розмовна студія «Жива українська»  – для осіб, які перебувають в установах виконання кримінальних покарань і виявили  бажання вивчати розмовну українську онлайн. Стартує з 1 вересня 2023 року відповідно до угоди з Департаментом з питань виконання кримінальних покарань у межах проєкту «Видима бібліотека».

Відповідно до обраної теми, у програму занять входитиме:

– пізнавальна бесіда на тему зустрічі, підготовлена бібліотекарем,
– інтерактивне спілкування на тему зустрічі, коли  засуджені намагатимуться  українською, з допомогою бібліотекаря, розповісти, що їм відомо на тему заняття,
– прочитання бібліотекарем уривка тексту з художнього твору на тему зустрічі, визначення і розбір незрозумілих їм українських слів, пошук пояснень незрозумілим словам.

Орієнтовні теми: українська пісня, українська кухня, гетьмани України, українські письменники тощо.