Архів виховання з любов’ю

06.12.2022

Взаємодія дорослого і дитини сприяє залученню дитини до світу людських цінностей через їх тісний емоційний контакт.

На початку грудня Україна  разом зі світовою спільнотою відзначала Міжнародний день людей з інвалідністю. Ми навіть до кінця не уявляємо, як складно батькам виховувати дітей з низкою відхилень. Вони живуть з нами поруч та потребують уваги і допомоги. Книга, яку сьогодні пропонує відділ абонемента у рубриці «Виховання з любов’ю», адресована батькам, які виховують дітей раннього віку з психофізичними відхиленнями, а також буде корисна педагогам-практикам.

Максименко, Д. С. Ігри та ігрові завдання для дітей раннього віку з обмеженими можливостями здоров’я : практична психологія / Д.С. Максименко. – Київ : Центр учбової літератури, 2018. – 120 с.

Батьківська інтуїція здатна допомогти дитині краще взаємодіяти з оточуючими. Тому основна задача батьків – навчитися грати зі своєю дитиною. У даній книзі представлена система ігор і ігрових завдань, використання яких дозволить дорослим стати для своєї дитини партнером по грі. Застосування цих ігор сприяє активізації, вдосконаленню та корекції відхилень у розвитку дитини раннього віку (1-3 роки).

Книга містить у собі сім розділів. У першому розділі представлені ігри, спрямовані на соціальний розвиток дитини. Другий розділ включає ігри, спрямовані на фізичний розвиток і вдосконалення рухів дитини. Ігри третього розділу сприяють активізації пізнавальної діяльності. У четвертий і п’ятий розділи включені ігри, спрямовані на розвиток предметно-ігрових дій та допомогу сформувати у дітей інтерес до самостійності в побуті, навички виконання дій із предметами, зв’язаними із самообслуговуванням і гігієною. У шостому розділі дані ігри і заняття, використання яких буде сприяти формуванню в дітей інтересу до ліплення, малювання, аплікацій і конструювання. У сьомому розділі представлені колективні рухливі ігри з музичним супроводом, які полегшать спілкування дитини з однолітками.

Систематичне застосування цих ігрових завдань сприятиме формуванню у дітей позитивної взаємодії з дорослими та однолітками, вікових психологічних досягнень в розвитку, соціалізації в цілому.

Книга є у фонді бібліотеки.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

14.11.2022

Мабуть, не знайдеться батьків, які б не хотіли, щоб їх діти досягли певних висот у науці, спорті або мистецтві та стали відомими на весь світ. А чи знаєте ви, що в певному віці дитині вкрай необхідний приклад для наслідування? Історія знає чимало видатних і талановитих українців, що зробили значний внесок у розвиток науки, мистецтва, літератури. Кожен із них вплинув на Україну та світ своїми вчинками, працею, думками, відкриттями та дослідами.

Відділ абонемента пропонує вам серію добрих і корисних книжок про життя видатних особистостей нашої країни, приклад яких допоможе виховати гідне покоління. Підбірка цих книжок настільки цікава, що від прочитання їх в захваті будуть не тільки ваші діти, але й ви самі.  Цю неймовірну серію «Видатні українці. Люди, які творили історію» започаткувало Видавництво «Агенція ІРІО» і відноситься вона до  українського проєкту мотиваційної літератури для дорослих і дітей. Спільне сімейне читання та обговорення – найприємніший спосіб проведення дозвілля і найефективніший спосіб виховання

Життя видатних людей – це те, що цікаво всім у будь-якому віці.  І що особливо важливо – це справжні  супергерої. Звичайні люди, як ми з вами, які зробили щось надзвичайне та подарували нам  свої геніальні ідеї та винаходи.

Читайте разом з дитиною, розмовляйте з нею про важливе, дозвольте їй запитувати вас про все на світі – і ви назавжди залишитеся найкращими друзями!

Книги є у відділі абонемента. Фото взяті з мережі «Інтернет».

01.11.2022

Сьогодні імена цих людей відомі кожному. Але відкриймо завісу часу і подивимось, які ж неймовірні історії траплялися з ними, доки вони були дітьми. Вони своєю працею, талантом, геніальністю заслуговують на те, щоб їх знали і пам’ятали.

Для всіх, хто вчиться долати житейські перешкоди, для розумників та першевідкривачів, для допитливих мрійників, для кмітливих і непосидючих юних читачів відділ абонемента пропонує сьогодні серію книг «Життя видатних дітей».

Це книжкова серія видавництва «Грані-Т» (Київ), яка заснована у 2006 року. Вона об’єднує понад 30 книжок сучасних українських авторів. Відомі письменнники особисто обрали своїх кумирів і залюбки написали про їхнє дитинство. Серія містить неймовірні історії про життя маленьких майбутніх письменників, художників, архітекторів, математиків, медиків, фізиків, які надихають своїм незламним прагненням досягти мрії.

Кожна книга серії запрошує дітей у подорож в часі, протягом якої вони зможуть ознайомитися з дитинством п’ятьох незвичайних особистостей, які шлях до власної мрії здолали з неабияким успіхом і стали відомими у цілому світі. На їхню долю випали нелегкі випробування. Проте вони стійко їх витримали і всіма своїми вчинками показували, що немає нічого неможливого, чого б не могла досягнути людина своєю працею та наполегливістю. Шлях до мрії завжди непростий, але якщо мрія того варта – цей шлях неодмінно слід здолати, щоби зробити щасливим не лише себе, але й багатьох людей, які живуть із тобою поруч.

Сподіваємось, що ці захоплюючі історії про дитинство неординарних особистостей увійдуть до вашого дому і стануть прикладом для ваших дітей.

Книги є у відділі абонемента. Фото взяті з мережі «Інтернет».

26.09.2022

Підлітковий вік – страшне словосполучення для батьків, які пережили цей непростий період зі своїми дітьми чи тільки чекають на нього. Сьогодні ми вирішили запропонувати вам прочитати книгу, яка допоможе краще зрозуміти своїх дітей-підлітків, розібратися у специфіці їх психологічного та фізіологічного розвитку.

Шаткін, Дж. П. Народжені бути вільними. Чому підлітки ризикують та як захистити їх від небезпек / Джесс П. Шаткін ; пер. з англ. Олени Замойської. Київ : Книголав, 2019. – 304 с. – (Полиця нон-фікшн)

Неконтрольована поведінка, конфліктність, загравання з небезпекою, вдавана байдужість – неповний перелік викликів, з якими татусям і мамусям доведеться жити, але в жодному разі не боротися. Чому? Бо у всього є свої причини. Джесс П. Шаткін, кандидат наук, фахівець у галузі громадського здоров’я, викладач дитячої та підліткової психіатрії та педіатрії на медичному факультеті Нью-Йоркського університету, дає практичні поради, медичні висновки та ділиться особистим досвідом, який допоможе вам порозумітися з підлітком. Що можуть зробити батьки, школа, суспільство, аби зменшити можливі ризики? Джесс П. Шаткін досліджував тисячі ситуацій підліткового адреналінового бунту. Виявляється, все те, що може зробити та здивувати тінейджер – нормально. Або майже нормально. Але із цим треба щось робити. І точно не те, що радять наші батьки-бабусі. Сучасні підлітки потребують сучасного виховання. Книга «Народжені бути вільними. Чому підлітки ризикують та як захистити їх від небезпек» – необхідна книга для батьків із вичерпною інформацією щодо того, як вирішувати складні ситуації. Зокрема, є відповіді на запитання: чого підліткам не сидиться на місці, і вони весь час наражаються на небезпеку? Чому вони починають палити? Чому вживають алкоголь? Чому так сильно прагнуть негативу, чому в них так часто бувають перепади настрою, істерики та скандали? Що можуть зробити батьки, школа, суспільство, аби зменшити можливі ризики?

Тож рекомендуємо прочитати всім зацікавленим книгу, яка допоможе у вихованні дітей-підлітків.

Вона є у відділі абонемента, чекаємо на вас!
Фото взяті з мережі «Інтернет».

12.09.2022

Якщо ваш син чи донька надто емоційно реагує на рутинні проблеми – плаче, кричить, лається, тупотить ногами, б’ється, кусається тощо – ви знаєте, що таке вибухонебезпечна дитина. Автор книги, яку сьогодні презентує відділ абонемента у рубриці «Виховання з любов’ю», знає, що потрібно робити, аби зрозуміти такого малюка й допомогти йому впоратися з надмірною емоційністю.

Грін, Р. В. Вибухонебезпечна дитина. Новий підхід до розуміння надто емоційних дітей / Росс В. Грін ; пер. з англ. Анни Тернової. – Київ : BOOKCHEF : [Форс Україна], 2021. – 252 с.

Дитячий психолог доктор Росс Ґрін стверджує, що таким дітям зазвичай бракує навичок гнучкості, терпимості, вирішення проблем, тож вони потребують дещо іншого підходу до виховання. Автор пропонує кілька варіантів співпраці з дитиною, а батьки можуть обрати саме той, який підійде їхній родині. Теоретичні виклади ілюструються конкретними прикладами, а спостереження за описаним життям двох родин із вибухонебезпечними дітьми й за тим, як вони справляються, надихає читачів на успіх. Завдяки експертному керівництву доктора Ґріна батьки зможуть змінити емоційне протистояння з дитиною на щирі стосунки і взаєморозуміння; допомогти дитині у формуванні навичок гнучкості, вирішенні проблем і адаптації до соціального середовища. Ця книга надасть вам оптимізму і впевненості у подоланні труднощів, з якими стикається ваша дитина зі складною поведінкою. А ще ви зможете повернути душевний спокій своїй родині.

Запрошуємо – книга є в бібліотеці.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

15.08.2022

Батьки, які віддають дитину в садок, повинні відповідально підготуватися до цієї події. Необхідно прищепити малюку деякі навички самостійності та оцінити готовність малюка до нового етапу в його житті. Рекомендації, які ви сьогодні знайдете в книгах рубрики «Виховання з любов’ю», допоможуть вам це зробити.

Главацька, Т. Є. Дитячий садок. Що робити, якщо…? Ситуації, які можуть трапитися з дитиною у дитсадку : [причини, поради психолога, профілактика] / Т. Є. Главацька ; [іл. Т. Ю. Сорудейкіної].– Харків : [Основа], 2019. – 80 с. : іл. Сорудейкіна, Т. Ю., худож.

Дитячий садок – перший крок дитини у самостійне життя. На цьому шляху можуть трапитися складні ситуації й негаразди, адже дитина тільки вчиться й набуває досвіду. Ця книга – помічник батькам і вихователям в питаннях на кшталт «Що робити, якщо…». Побудована вона за принципом: ситуація – коментар психолога – вирішення – профілактика. У книзі також наведені «шкідливі поради», щоб батьки мали можливість подивитися на себе з боку й помітити свої помилки. Книга адресована батькам малят від 2 до 6 років.

Данилова, О. О. Пальчикові ігри : [дітям 2-4 років] / Олена Данилова. Київ : Перо, 2008. – 96 с. : іл. – ( Ранній розвиток)

Щороку з’являються нові посібники, ігри та іграшки, що тренують гнучкість і точність пальчиків. Без цих важливих вправ малюкові не застебнути ґудзичка, не зав’язати шнурки на своїх черевиках. І навіть не навчитися правильно говорити та нестандартно мислити, тому що рухові та мовні зони мозку розташовані поруч і активно впливають одна на одну.

У книзі спеціаліста з раннього розвитку Олени Данилової представлені в ігровій формі різноманітні завдання для розвитку дрібної моторики, захопливі пальчикові ігри та заняття. Видання розраховано на роботу дорослих з дітьми віком 2-4 роки. Можна займатися вже з 9 місяців.

Пам’ятайте, що багато в чому стан малюка буде залежати від того, як ви ставитеся до такої вкрай важливої зміни в житті вашої родини.

Книги чекають на вас у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі «Інтернет».

07.02.2022

Народження дитини – поворотний момент в житті людини, що перевершує за значимістю всі інші: одруження, перехід на нову роботу і навіть смерть когось із близьких. При одній лише думці про те, що доведеться звикати до зовсім нового життя, вже стає страшно. Книги, які сьогодні пропонує вашій увазі відділ абонемента в рубриці «Виховання з любов’ю», містять прості, практичні та розумні поради, які допоможуть сім’ям упоратися з труднощами першого року батьківства та виростити щасливих і здорових малюків.

Хогг, Т. Таємниці мами, що добре спить. Про сон, годування і спілкування з малюком від народження до дитячого садка : [пер. з англ.] / Трейсі Хогг, Мелінда Блау. Київ : Центр учбової літератури, 2020. – 558 с.

Хогг, Т. Чого хоче ваш малюк? : [пер. з англ.] / Трейсі Хогг, Мелінда Блау. Київ : Центр учбової літератури, 2019. – 314 с.

За допомогою порад Трейсі Хогг, всесвітньо відомого експерта з догляду за новонародженими, вам буде легше зрозуміти характер своєї дитини, навчитися спілкуватися з нею і стати для свого малюка найкращим другом. Схема виховання і розвитку дитини, запропонована автором книги, будується на чіткому дотриманні режиму дня, який повинен включати в себе чотири дії: годування, активність, сон, вільний час для мами. Саме в такій послідовності. Кожному з етапів присвячені окремі розділи, в яких Трейсі пропонує різні поради залежно від віку дитини, її характеру й темпераменту. Для кожного періоду життя малюка наведені труднощі, з якими найчастіше стикаються батьки, а також надано прості та ефективні способи їх подолання. Дотримання режиму зробить життя у вашій родині злагодженим і внесе передбачуваність, якої так потребує ваш малюк. Усі поради Трейсі гранично практичні і доступні кожному, а пропоновані нею прийоми виключно дієві – можливо, тому, що її підхід заснований на шанобливому ставленні до новонароджених, нехай маленьких, але особистостей. Це книга для всіх батьків і тих, хто чекає поповнення в родині.

Чекаємо вас у відділі абонемента!
Фото взяті з мережі Інтернет.

24.01.2022

У кого є діти, той, напевно, стикався з проблемою, коли малі не хочуть їсти. Тож візьміть у нас книгу, яка стане в нагоді батькам, дідусям і всім, хто опікується дітьми.

Процес годування, прийому їжі дитиною для багатьох сімей – актуальна, болюча тема, оскільки і для дітей, і для їхніх батьків звичайний обід буває стресовою ситуацією, яка травмує психіку. Дехто свято вірить, що чим більше дитина з’їсть, тим здоровішою буде, що кожна ложка каші, навіть насильно «втрамбована», дасть користь, зміцнить здоров’я.

Книга, яку сьогодні пропонує відділ абонемента в рубриці «Виховання з любов’ю», допоможе батькам знайти потрібний індивідуальний підхід до режиму харчування своєї дитини.

Гонсалес, К. Моя дитина не хоче їсти. Як перетворити годування в насолоду : [пер. з ісп.] / Карлос Гонсалес. Київ : Сварог, 2020. – 192 с.

Центральна ідея книги досвідченого педіатра і батька трьох дітей Карлоса Гонсалеса – не змушувати дитину їсти. Ніколи, ні з якої причини і ні за яких умов. Автор на основі суворих наукових даних показує, що в різні періоди життя потреба в їжі у дітей різна. Педіатр пояснює, як правильно трактувати стандарти зросту і ваги, якими користуються лікарі; дає рекомендації про грудне вигодовування, введення прикорму; про те, як організувати життя і побут родини так, щоб їжа приносила дитині задоволення, а не перетворювалася в щоденне нервування для всієї сім’ї.

За допомогою цієї книги ви зможете навчити дитину прислухатися до «голосу» свого організму та довіряти йому. Нехай дитина сама вирішує, що, коли, скільки їстиме, а від чого відмовиться. Зрозуміймо нарештів кожної людини, зокрема й у дитини, своє відчуття голоду. Комусь, щоб на­сититися, потрібний повний обід з трьох страв, а інші можуть вдовольнитися одним смачним яблуком.

Якщо ви вагітні, або у вас ще зовсім маленька дитина, або ви роздумаєте про другу дитину і не хочете повторювати колишніх помилок при годуванні дітей – ця книга для вас!

Вона є у відділі абонемента.
Фото взяті з мережі Інтернет.